Kosovarët zhyten në kredi për pushime

In Ekonomi

Oferta e dhënies së kredive për pushimet e verës ka filluar nga një numër i madh i bankave në vend.

Njohësit e ekonomisë e shohin shqetësuese dhe i quajnë bankat fajdexhinj të licencuar.
Në stinën e verës shtohet edhe marrja e kredive për pushime. Kjo është bërë e shpeshtë në vendin tonë. Kosovarët në mungesë të kursimeve për pushimet verore po ju drejtohen bankave komerciale.
Njohësi i çështjeve ekonomike, Mustafë Kadriaj marrjen e kredisë për pushimet e verës e konsideron jo të drejtë. Tha se që nga paslufta bankat në vend e kanë humbur komplet sensin e logjikës ekonomike dhe janë bërë fajdexhinj të licencuar.
“Logjika e marrjes së kredisë është në fuqizimin e biznesit nëse ka biznes një qytetar ose në sigurimin e një ambienti ku mund të jetosh, do të thotë të një shtëpie ose banesë”, ka thënë ai për “Tribuna Channel”.

 

You may also read!

Zakonet e këqija të prindërve trashëgohen (në dëm të shëndetit)

Fëmijët tanë na shohin gjithmonë, madje edhe kur tymosim apo kur pimë, dhe ata do të na emulojnë për

Read More...

Rrahim Pacolli e dënon arrestimin e Kurtit, harron që Ministri i Brendshëm është i partisë së tij

E njëjta mund të thuhet edhe për LVV-në, e dënojnë arrestimin e deputetëve të tyre, kurse me AKR-në bëjnë

Read More...

Skandali 1 mln USD për lobim në SHBA, prokuroria e Tiranës nis verifikim ndaj Bashës

Skandali 1 mln USD per lobim ne SHBA, firmosur nga kryetari i PD Lulzim Basha, do te jete objekt

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu