Federer, ‘mbret’ në Wimbledon për herë të tetë në karrierë (Foto)

In Sport, Sporte Tjera

Roger Federer ka fituar titullin e tetë historik në Wimbledon, pasi ka mposhtur Marin Cilicin në finale me rezultat 3-0 me sete.

Tenisti zviceran ka dominuar këtë viti turneun e madh të Wimbledonit, duke e fituar për herë të tetë.

Federer e ka mposhtur në finale Marin Cilicin me rezultat 3-0 në sete.

Federer duke puthur trofeun e Wimbledonit

Seti i parë u fitua me rezultat 6-3, i dyti me rezultat 6-1, ndërsa i fundit u fitua më ngushtë, 6-4.

Ky ishte titulli i 19 Grand Slam i zviceranit.

You may also read!

Zakonet e këqija të prindërve trashëgohen (në dëm të shëndetit)

Fëmijët tanë na shohin gjithmonë, madje edhe kur tymosim apo kur pimë, dhe ata do të na emulojnë për

Read More...

Rrahim Pacolli e dënon arrestimin e Kurtit, harron që Ministri i Brendshëm është i partisë së tij

E njëjta mund të thuhet edhe për LVV-në, e dënojnë arrestimin e deputetëve të tyre, kurse me AKR-në bëjnë

Read More...

Skandali 1 mln USD për lobim në SHBA, prokuroria e Tiranës nis verifikim ndaj Bashës

Skandali 1 mln USD per lobim ne SHBA, firmosur nga kryetari i PD Lulzim Basha, do te jete objekt

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu