Google Maps sjell një opsion të ri shumë interesant

In Tech

Google Maps më në fund ka mundësuar një karakteristikë të re e cila momentalisht ndodh vetëm në Amerikë dhe Britani.

Pasi të këni dhënë udhëzimet për udhëtimin tuaj, Google Maps do ju tregojë motin për orët në vazhdim përgjtë gjithë rrugës që do ndiqni.

Kjo është veçanërisht e dobishme kur përpiqesh të drejtohesh diku rreth orëve me linja të gjata trafiku.

Hartat do t’ju tregojnë një vizuale për t’ju bindur se mund të jetë më mirë të largoheni në destinacionin tuaj një orë që tani për të shmangur trafikun.

You may also read!

Zakonet e këqija të prindërve trashëgohen (në dëm të shëndetit)

Fëmijët tanë na shohin gjithmonë, madje edhe kur tymosim apo kur pimë, dhe ata do të na emulojnë për

Read More...

Rrahim Pacolli e dënon arrestimin e Kurtit, harron që Ministri i Brendshëm është i partisë së tij

E njëjta mund të thuhet edhe për LVV-në, e dënojnë arrestimin e deputetëve të tyre, kurse me AKR-në bëjnë

Read More...

Skandali 1 mln USD për lobim në SHBA, prokuroria e Tiranës nis verifikim ndaj Bashës

Skandali 1 mln USD per lobim ne SHBA, firmosur nga kryetari i PD Lulzim Basha, do te jete objekt

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu