Hadergjonaj: Prapë ‘lufta’ politike po ngulfat ekonominë

In Ekonomi

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), e cila në legjislaturën e fundit të Kuvendit ka qenë edhe nënkryetare e parë e Komisionit për Buxhet dhe Financa, ka thënë se sërish ‘lufta’ politike është duke e ngulfatur ekonominë.

Hadergjonaj ka shkruar në llogarinë e vet në “Facebook” se Qeveria duhet të formohet sa më shpejt, në mënyrë që të punohet seriozisht në zgjidhjen e problemeve të shumta me të cilat përballen qytetarët. “A duhet menduar më shumë për zhvillim ekonomik, për ulje të papunësisë, për rritjen e prodhimtarisë vendore, për ulje të disbalancit tregtar, për hapjen e perspektives për rininë, për politika të mirëfillta fiskale, apo të vazhdojmë me kacafytje politike, me stresin se a do ta votoj një deputet apo jo qeverinë. Qeveria duhet të formohet. Duhet që sa më shpejt të punojmë seriozisht në zgjidhjen e problemeve të shumta me të cilat përballet qytetari ynë”, ka thënë Hadergjonaj.

 

You may also read!

Zakonet e këqija të prindërve trashëgohen (në dëm të shëndetit)

Fëmijët tanë na shohin gjithmonë, madje edhe kur tymosim apo kur pimë, dhe ata do të na emulojnë për

Read More...

Rrahim Pacolli e dënon arrestimin e Kurtit, harron që Ministri i Brendshëm është i partisë së tij

E njëjta mund të thuhet edhe për LVV-në, e dënojnë arrestimin e deputetëve të tyre, kurse me AKR-në bëjnë

Read More...

Skandali 1 mln USD për lobim në SHBA, prokuroria e Tiranës nis verifikim ndaj Bashës

Skandali 1 mln USD per lobim ne SHBA, firmosur nga kryetari i PD Lulzim Basha, do te jete objekt

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu