Kryetari i “Ballistëve”, letër nga burgu: Mua më dënuan ndërsa maqedonasit i amnistuan

In Lajme, Rajoni

Kryetari i “Ballistëve” Isak Luma përmes një letre nga burgu tregon se atij padrejtësisht i është shqiptuar masa e arrestit me burg prej 6 mujave.

Letra e tij e plotë nga burgu:

Të nderuar familjar, shok dhe mbi të gjitha BALLIST.
Siç e dini tanimë jam i burgosur ku do vuaj dënimin prej 6 muajsh.
Më dënuan 6 muj ndëra nga ana tjetër u dënuan edhe 2 tifoz të vardarit nga 3 muaj duke pasur akuzat e njejta si un dhe ata,ata u dënuan 3 muaj sepse ishin maqedon ndërsa un 6 sepse jam shqiptar.
Por nuk ishte e vetmja padrejtësi sepse ata tifoz të vardarit morën amnesti nga ana e presidentit të këtij far shteti ndërsa un po vuaj dënimin.
Për 6 muaj do jemi të ndarë por nuk mund të na ndajn përgjithmon,sepse BALLISTËT mund ti ndaj nga SHKËNDIJA vetëm vdekja.
Pasi që po shohim që dikujt po i pengon puna jon,neve do kthehemi të gjith së bashku më të fort.

 

You may also read!

Zakonet e këqija të prindërve trashëgohen (në dëm të shëndetit)

Fëmijët tanë na shohin gjithmonë, madje edhe kur tymosim apo kur pimë, dhe ata do të na emulojnë për

Read More...

Rrahim Pacolli e dënon arrestimin e Kurtit, harron që Ministri i Brendshëm është i partisë së tij

E njëjta mund të thuhet edhe për LVV-në, e dënojnë arrestimin e deputetëve të tyre, kurse me AKR-në bëjnë

Read More...

Skandali 1 mln USD për lobim në SHBA, prokuroria e Tiranës nis verifikim ndaj Bashës

Skandali 1 mln USD per lobim ne SHBA, firmosur nga kryetari i PD Lulzim Basha, do te jete objekt

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu