Dalin pamjet – Edhe një 18-vjeçar i lënduar në aksidentin që la të vdekur dy kosovarë në Itali (Foto/Video)

In Disaspora

Një aksident i rëndë i mori jetën dy shqiptarëve të Kosovës në Itali dhe la të plagosur rëndë një 18 vjecar po kosovar.

Ngjarja e rende ndodhi dje ne rrugën Siena-Bettolle në zonën Casetta, afër komunës Castelnuovo Berardenga.

Mediat italiane, duke postuar foto dhe video nga ngjarja, raportojne se ne makinen e aksidentuar udhetonin tre kosovaret, dy 21 vjecare dhe nje 18-vjec.

Makina doli nga rruga, u permbys dhe u be cope. Perplasja e forte u mori jeten dy personave dhe la rende tjetrin.

 

You may also read!

Kuvendi i Shqipërisë zgjedh mes tensionesh Arta Markun Kryeprokurore të Përkohshme

Kuvendi ka zgjedhur mes tensionesh Kryeprokuroren e Përkohshme. Me 69 vota pro, 2 kundër dhe 2 abstenim, deputetët e

Read More...

Horoskopi ditor, e Hënë 18 Dhjetor 2017

Dashi Gjatë kësaj dite qielli do të jetë i pastër. Pritet të jetë dita e duhur për t’u emocionuar

Read More...

Jevtiq: Lista Serbe bashkëpunon me Beogradin, por vendimet i merr vet

Zëvendëskryeministri i Kosovës njëherit ministër për Komunitete dhe Kthim, Dalibor Jevtiq ka thënë se Lista Serbe bashkëpunon me Beogradin,

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu