Përse duhet të blini iPhone 7 në vend të iPhone 8 dhe iPhone X (Foto)

In Tech

Ka me qindra modele të telefonave mobil që mund të gjeni në treg këtë vit. Por nëse dëshironi të blini një iPhone, mos vraponi pas modeleve të fundit dhe shumë të shtrenjta, me më pak para ju mund të keni pothuajse të njëjtën pajisje.

iPhone 7 është një ndër pajisjet më të mira nga Apple dhe si e tillë mbetet edhe në krahasim me dy modelet e fundit nga kjo markë. Në vend që të shpenzoni shumë para në modelet e reja, konsiderojini arsyet në vazhdim për të blerë një iPhone 7 në vend të tyre.

1. iPhone 7 është më i lirë dhe i përballueshëm se sa iPhone 8 dhe iPhone X.

2. iPhone 7 vjen me më shumë ngjyra se sa iPhone X.

3. iPhone 8 dhe iPhonë X vijnë me xham të pasmë që i bënë shumë të ndjeshëm dhe jo-rezistent nga ndonjë përplasje.

4. iPhone 8 dhe iPhone X kanë mundësinë e mbushjes (karikimit) ka tela, por kjo kërkon pajisje shtesë të cilat kushtojnë bukur shumë.

5. iPhone 7, iPhone 8 dhe iPhone X kanë kamera të pasme të ngjashme.

6. iPhone 7, iPhone 8 dhe iPhone X kanë kamera të përparme të ngjashme.

7. iPhone 7 ofron të njejtën përvojë në përdorimin e iOS.

 

You may also read!

Haki Abazi: Visari është burrë i mirë, por nuk e di ‘kulaqin’ që po ia marojnë Shpendi e Dardani

Analisti politik, Haki Abazi ka komentuar zhvillimet e fundit në Lëvizjen Vetëvendosje. Abazi në një shënim në Facebook ka

Read More...

Barcelona 4-0 Deportivo: Notat e lojtarëve, maksimale për Suarezin

Barcelona fitoi ndaj Deportivo de La Corunas me rezultat 4-0 në La Liga. Kjo ishte fitore shumë e rëndësishme

Read More...

Kush është 32-vjeçari që u ekzekutua në makinë. Dyshimet e policisë (Foto)

Një 32-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri paraditen e së dielës në qytetin e Shkodrës. Angjelin Shkambi u gjet

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu