Pija që zgjidh problemin me pagjumësinë

In Shendeti

Nëse keni probleme me pagjumësinë, gjumin e lehtë ose nëse zgjoheni gjatë natës, kjo recetë mund të sigurojë kualitet dhe kontinuitet të fjetjes.

Banania është e pasur me kalium dhe magnez, të cilat çlirojnë muskujt dhe nxitin gjumin, transmeton ksp.

Përgatitja e pijes:

Hidhni një litër ujë në një enë. Merrni një banane, pastrojeni mirë dhe e preni në copa të vogla, pastaj vendosin në ujë së bashku me lëkurën dhe lini të vlojë për dhjetë minuta.

Pas kësaj, hidheni ujin në gotën për çaj, shtoni cimet për të përmirësuar shijen dhe pine lëngun një orë para shkuarjes në gjumë derisa është ende i ngrohtë.

You may also read!

Kuvendi i Shqipërisë zgjedh mes tensionesh Arta Markun Kryeprokurore të Përkohshme

Kuvendi ka zgjedhur mes tensionesh Kryeprokuroren e Përkohshme. Me 69 vota pro, 2 kundër dhe 2 abstenim, deputetët e

Read More...

Horoskopi ditor, e Hënë 18 Dhjetor 2017

Dashi Gjatë kësaj dite qielli do të jetë i pastër. Pritet të jetë dita e duhur për t’u emocionuar

Read More...

Jevtiq: Lista Serbe bashkëpunon me Beogradin, por vendimet i merr vet

Zëvendëskryeministri i Kosovës njëherit ministër për Komunitete dhe Kthim, Dalibor Jevtiq ka thënë se Lista Serbe bashkëpunon me Beogradin,

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu