Kontratë pesë vjeçare dhe 14 milionë euro në sezon për Mourinhon

In Futboll, Sport

Drejtuesit e Manchester Unitedit janë të kënaqur me punën që po bën Jose Mourinho.

E ardhmja e trajnerit portugez, Jose Mourinho është e lidhur me Manchester Unitedin, sepse drejtuesit e klubit besojnë në të.

Sipas The Sun, Jose Mourinho është shumë afër që të nënshkruaj kontratë pesë vjeçare, e cila do ta mbaj atë në United deri në vitin 2022.

Mourinho për pesë vite do të përfitojë 72 milionë euro, apo nga 14.5 milionë euro në sezon.

Portugezi verën e kaluar e mori drejtimin e Unitedit, ku në vitin e parë e dërgoi skuadrën në Ligën e Kampionëve, ndërsa këtë sezon po e kryeson kampionatin së bashku me Manchester Cityn.

You may also read!

Efekti më i paparë që sjell kombinimi i qumështit me mjaltin

Mjalti është i përbërë pothuajse tërësisht nga sheqernat ( 82% ), fibrat (0.2%), proteinat (0.3%), por edhe nga uji,

Read More...

Genc Prelvukaj i dashuruar marrëzisht në Enin! Kjo video e dëshmon këtë

Këngëtari Genc Prelvukaj dhe ajo Eni Koçi më nuk janë veç kolegë pune. Dyshja tashmë janë çift dhe daljen

Read More...

Nuk ndalet droga – Itali, kapet gomonia me 1.5 ton marijuanë, dy shqiptarë në pranga (Foto/Video)

Sipas njoftimit të Guardia Di Finanza të Barit operacioni është zhvilluar të mërkurën rreth orës 14:00, kur kanë pikasur

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu