Përdoruesit e iPhone bëni kujdes! Virusi i ri mund t’ju marrë Apple ID (Foto)

In Tech

Përdoruesit e iPhone janë paralajmëruar për një lloj të ri mashtrimi që ka të bëjë në dhënien e ID-së së Apple.

Kutitë e identifikimit zakonisht shfaqen kur përpiqeni të instaloni ose përditësoni një aplikacion dhe t’ju kërkojë të shkruani fjalëkalimin tuaj të Apple ID para se të vazhdoni, përcjell albeu.com.

Nëse futni fjalëkalimin në një nga kutitë e rreme, sulmuesi mund ta vjedhë dhe ta përdorë për të hyrë në informacionin tuaj të kartës së kreditit.

Prandaj bëni kujdes!

You may also read!

Kuvendi i Shqipërisë zgjedh mes tensionesh Arta Markun Kryeprokurore të Përkohshme

Kuvendi ka zgjedhur mes tensionesh Kryeprokuroren e Përkohshme. Me 69 vota pro, 2 kundër dhe 2 abstenim, deputetët e

Read More...

Horoskopi ditor, e Hënë 18 Dhjetor 2017

Dashi Gjatë kësaj dite qielli do të jetë i pastër. Pritet të jetë dita e duhur për t’u emocionuar

Read More...

Jevtiq: Lista Serbe bashkëpunon me Beogradin, por vendimet i merr vet

Zëvendëskryeministri i Kosovës njëherit ministër për Komunitete dhe Kthim, Dalibor Jevtiq ka thënë se Lista Serbe bashkëpunon me Beogradin,

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu