Lazio – Vitesse, Rashica nga minuta e parë, Strakosha në bankë

In Futboll, Sport

Një ndeshje tejet interesante pritet të zhvillohet në ‘Olimpico’ të Romës mes Lazios dhe Vitesses.

Në fakt kjo ndeshje do të jetë derbi i dy shqiptarëve me Thomas Strakoshën tek Lazio dhe Milot Rashicën në Vitesse.

Trajneri Simone Inzaghi ka vendosur ta pushoj Strakoshën në këtë takim duke e lënë në bankën rezervë.

Ndërkohë ylli i Kosovës, Milot Rashica do ta nisë nga minuta e parë ndeshjen ndaj Lazios.

Formacionet zyrtare:

Lazio: Vargic, Bastos, Marchi, Gabarron, Basta, Murgia, Alberto, Crecco, Lukaku, Nani, Palombi.

Vitesse: Pasveer, Lelieveeld, Kashia, Miazga, Faye, Foor, Mount, Serero, Rashica, Matavz, Linssen.

You may also read!

Haki Abazi: Visari është burrë i mirë, por nuk e di ‘kulaqin’ që po ia marojnë Shpendi e Dardani

Analisti politik, Haki Abazi ka komentuar zhvillimet e fundit në Lëvizjen Vetëvendosje. Abazi në një shënim në Facebook ka

Read More...

Barcelona 4-0 Deportivo: Notat e lojtarëve, maksimale për Suarezin

Barcelona fitoi ndaj Deportivo de La Corunas me rezultat 4-0 në La Liga. Kjo ishte fitore shumë e rëndësishme

Read More...

Kush është 32-vjeçari që u ekzekutua në makinë. Dyshimet e policisë (Foto)

Një 32-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri paraditen e së dielës në qytetin e Shkodrës. Angjelin Shkambi u gjet

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu