Tri ushqime me shumë kalori, por që janë shumë të shëndetshme

In Shendeti

Ndodh që të kemi idenë se për të qenë në formë dhe në peshën tonë optimale duhet të konsumojmë ushqime që nuk kanë shumë kalori, por në fakt kjo është e gabuar pasi në këtë mënyrë ne humbim vlera të tjera ushqyese që marrim prej këtyre ushqimeve, që janë disi të ngopura me kalori.

Duhet të kemi parasysh se ka nga ato ushqime që janë edhe të shëndetshme, edhe me kalori, por që duhet t’i konsumoni rregullisht për vlerat ushqyese që kanë.

Ekspertët thonë se minimalisht duhet të konsumoni një herë në javë nga këtoprodukte ushqimore.

Tri nga këto produkte janë: vezët, avokadot dhe salmoni. Dy të parat sugjerohen për në mëngjes, në mënyrë që të merrni edhe proteinat ashtu siç duhet, ndërkohë që salmoni është më mirë të konsumohet në drekë.

Këto ushqime do t’ju ndihmojnë edhe për një metabolizëm që punon më mirë dhe më shpejt.

You may also read!

Haki Abazi: Visari është burrë i mirë, por nuk e di ‘kulaqin’ që po ia marojnë Shpendi e Dardani

Analisti politik, Haki Abazi ka komentuar zhvillimet e fundit në Lëvizjen Vetëvendosje. Abazi në një shënim në Facebook ka

Read More...

Barcelona 4-0 Deportivo: Notat e lojtarëve, maksimale për Suarezin

Barcelona fitoi ndaj Deportivo de La Corunas me rezultat 4-0 në La Liga. Kjo ishte fitore shumë e rëndësishme

Read More...

Kush është 32-vjeçari që u ekzekutua në makinë. Dyshimet e policisë (Foto)

Një 32-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri paraditen e së dielës në qytetin e Shkodrës. Angjelin Shkambi u gjet

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu