Ronaldo i vetëm më shumë gola se Barcelona në Ligën e Kampionëve

In Futboll, Sport

Ronaldo është vërshuar nga një lum krikitash këtë sezon, pasiqë nuk po arrin të shënoj gola në La Liga, me vetëm një sosh deri më tani.

Por, ndryshe nga La Liga, Ronaldo po e gjen golin dhe po thyen rekorde në Ligën e Kampionëve.

Edhe pse Real Madridi nuk mundi të kapte vendin e parë të renditjes në grup, Ronaldo ka shënuar 8 gola në 5 ndeshje.

Ronaldo ka shënuar 8 gola në këtë fazë, ndërsa Barcelona gjithsej ka veëm 7 gola.

Një detaj ky që i bën madrilenët të mburren përballë rivalëve të tyre të përjetshëm, edhe pse në renditjen e La Ligës i shohin 10 pikë larg katalanasit.

Krahas shumë rekordeve që mban Cristiano mbi supe janë; golashënuesi më i mirë në një edicion (17) si dhe atë të golashënuesit më të mirë në histori të Ligës së Kampionëve me 114 deri më tani.

You may also read!

Haki Abazi: Visari është burrë i mirë, por nuk e di ‘kulaqin’ që po ia marojnë Shpendi e Dardani

Analisti politik, Haki Abazi ka komentuar zhvillimet e fundit në Lëvizjen Vetëvendosje. Abazi në një shënim në Facebook ka

Read More...

Barcelona 4-0 Deportivo: Notat e lojtarëve, maksimale për Suarezin

Barcelona fitoi ndaj Deportivo de La Corunas me rezultat 4-0 në La Liga. Kjo ishte fitore shumë e rëndësishme

Read More...

Kush është 32-vjeçari që u ekzekutua në makinë. Dyshimet e policisë (Foto)

Një 32-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri paraditen e së dielës në qytetin e Shkodrës. Angjelin Shkambi u gjet

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu