Dua edhe një herë i bën krenarë gjithë shqiptarët

In Jetë/Stil

Këngëtarja e njohur Dua Lipa edhe njëherë ka bërë krenarë të gjithë shqiptarët.

Ajo çdo ditë po shënon nga një sukses të ri, transmeton Gazeta Express.

Suksesi i fundit i Duas është pikërisht me këngën “New Rules” e cila nga Spotify është renditur e para si kënga më e dëgjuar për vitin 2017.

Dua ka lënë prapa Beyonce dhe Taylor Swift.

“New Rules” është transmetuar 464 milionë herë në mbarë botën.

Gjithashtu kjo këngë edhe në Billboard Hot 100 radhitet e 15-ta.

Në këtë listë kohë më parë, ishte radhitur edhe Rita Ora në vendin e tretë me projektin “Black Widow” në bashkëpunim me Iggy Azalea.

 

You may also read!

Haki Abazi: Visari është burrë i mirë, por nuk e di ‘kulaqin’ që po ia marojnë Shpendi e Dardani

Analisti politik, Haki Abazi ka komentuar zhvillimet e fundit në Lëvizjen Vetëvendosje. Abazi në një shënim në Facebook ka

Read More...

Barcelona 4-0 Deportivo: Notat e lojtarëve, maksimale për Suarezin

Barcelona fitoi ndaj Deportivo de La Corunas me rezultat 4-0 në La Liga. Kjo ishte fitore shumë e rëndësishme

Read More...

Kush është 32-vjeçari që u ekzekutua në makinë. Dyshimet e policisë (Foto)

Një 32-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri paraditen e së dielës në qytetin e Shkodrës. Angjelin Shkambi u gjet

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu