Dieta e mëngjesit me banane: Humbisni disa kilogramë për një javë

In Shendeti

Bananet stimulojnë tretjen dhe përshpejtojnë metabolizmin

Bananet janë të pasura me niseshte që kanë një indeks të ulët glikemik që do të thotë tretje më të gjatë dhe të lënë një ndjenjë të ngopjes për një kohë të gjatë.

Kjo dietë që përfshin fillimin e ditës me një banane dhe një gotë me ujë të nxehtë njihet si “banane në mëngjes” dhe është shumë e thjeshtë.

Ndikon në humbjen e peshës, pasi bananet në të vërtetë stimulojnë tretjen dhe përshpejtojnë metabolizmin.

Njerëzit që duan të provojnë këtë dietë duhet të shmangin darkën pas orës 20.00, dhe ëmbëlsirat pas orës 15.00.

Ju nuk duhet të hani vetëm produkte të qumështit dhe alkoolit, por bananet duhet të jenë të freskëta, jo të ngrira, të pjekura ose të përgatitura në ndonjë mënyrë tjetër.

Për drekë, hani diçka të zgjedhur dhe sallatë të freskët, dhe për darkë një vakt që përmban shumë fruta.

You may also read!

Haki Abazi: Visari është burrë i mirë, por nuk e di ‘kulaqin’ që po ia marojnë Shpendi e Dardani

Analisti politik, Haki Abazi ka komentuar zhvillimet e fundit në Lëvizjen Vetëvendosje. Abazi në një shënim në Facebook ka

Read More...

Barcelona 4-0 Deportivo: Notat e lojtarëve, maksimale për Suarezin

Barcelona fitoi ndaj Deportivo de La Corunas me rezultat 4-0 në La Liga. Kjo ishte fitore shumë e rëndësishme

Read More...

Kush është 32-vjeçari që u ekzekutua në makinë. Dyshimet e policisë (Foto)

Një 32-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri paraditen e së dielës në qytetin e Shkodrës. Angjelin Shkambi u gjet

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu