Mosanëtarësimi në Interpol e pengon Kosovën në luftën kundër radikalizmit

In Kosova, Lajme

Edhe pse numri i kosovarëve të cilët u bashkohen grupeve ekstremiste në Siri dhe Irak pothuajse është ndalur, radikalizmi dhe ekstremizmi i dhunshëm mbeten ende sfidë për Kosovën dhe duhet të ketë punë të vazhdueshme në këtë drejtim, shkruan sot Koha Ditore.

Një porosi e tillë u dëgjua të mërkurën në Bruksel në Zyrën e përfaqësisë së OKB-së, ku në organizim të Programit të OKB-së për Zhvillim – UNDP u zhvillua konferencë lidhur me këtë temë.

Po aty u tha se Kosova, në bashkëpunim me partnerët ndërkombëtarë, ka shënuar një sukses të madh në parandalimin dhe luftën kundër ekstremizmit të dhunshëm dhe radikalizmit, por duhet të vazhdojnë edhe më tej përpjekjet.

You may also read!

Haki Abazi: Visari është burrë i mirë, por nuk e di ‘kulaqin’ që po ia marojnë Shpendi e Dardani

Analisti politik, Haki Abazi ka komentuar zhvillimet e fundit në Lëvizjen Vetëvendosje. Abazi në një shënim në Facebook ka

Read More...

Barcelona 4-0 Deportivo: Notat e lojtarëve, maksimale për Suarezin

Barcelona fitoi ndaj Deportivo de La Corunas me rezultat 4-0 në La Liga. Kjo ishte fitore shumë e rëndësishme

Read More...

Kush është 32-vjeçari që u ekzekutua në makinë. Dyshimet e policisë (Foto)

Një 32-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri paraditen e së dielës në qytetin e Shkodrës. Angjelin Shkambi u gjet

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu