Preteni: S’ka progres në luftimin e korrupsionit

In Kosova, Lajme

Ish-drejtori i Agjencisë Kundër Korrupsionit (AKK), Hasan Preteni, është shprehur i pakënaqur me luftimin e korrupsionit. Ai ka thënë se nuk ka asnjë progres, pasi për 17 vjet askush nuk është dënuar për korrupsion.

Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, Preteni ka deklaruar se në kuadër të Javës Kundër Korrupsionit nuk ka pasur aktivitet sensibilizues, por ka pasur prononcime dhe thirrje publike. Sa i përket luftimit të korrupsionit, Preteni ka vlerësuar se nuk ka bashkëpunim në mes të institucioneve vendore dhe atyre ndërkombëtare. Sipas tij, qytetarët nuk u besojnë organeve të drejtësisë, prandaj nuk e denoncojnë korrupsionin.

 

You may also read!

Haki Abazi: Visari është burrë i mirë, por nuk e di ‘kulaqin’ që po ia marojnë Shpendi e Dardani

Analisti politik, Haki Abazi ka komentuar zhvillimet e fundit në Lëvizjen Vetëvendosje. Abazi në një shënim në Facebook ka

Read More...

Barcelona 4-0 Deportivo: Notat e lojtarëve, maksimale për Suarezin

Barcelona fitoi ndaj Deportivo de La Corunas me rezultat 4-0 në La Liga. Kjo ishte fitore shumë e rëndësishme

Read More...

Kush është 32-vjeçari që u ekzekutua në makinë. Dyshimet e policisë (Foto)

Një 32-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri paraditen e së dielës në qytetin e Shkodrës. Angjelin Shkambi u gjet

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu