Seanca ndaj deputetëve të VV-së: Dëshmitarë Kadri Veseli e Armend Zemaj, në sallë arrin veç Bekim Haxhiu

In Kosova, Lajme

Tashmë është gati të fillojë seanca kundër 4 deputeteve të Vetëvendosjes.

Dëshmitari i parë Bekim Haxhiu ndodhet në sallën ku do mbahet kjo seancë.

Të thirrur si dëshmitarë në këtë seancë janë edhe kryeparlamentari Kadri Veseli dhe deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, megjithatë ata ende nuk janë paraqitur në sallë.
Edhe këtë herë në gjykim janë paraqitur katër të akuzuarit. Albin Kurti dhe Donika Kadaj-Bujupi janë sjellë në gjykatë nën përcjellje të policisë, nga paraburgimi. Ndërsa, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli mbrohen në liri.

Katër deputetët e Vetëvendosjes akuzohen për përdorim të armës ose mjetit të rrezikshëm dhe pengim të personit zyrtar në kryerje të detyrës zyrtare.
Albin Kurti ka munguar edhe në seanca të tjera të këtij gjykimi, ndërsa gjyqtari Beqir Kalludra ndaj tij ka lëshuar fletarrestim, të cilin e kishte pezulluar në kohën e zgjedhjeve për shkak se Kurti ishte kandidat për kryeministër i Vetëvendosjes.
Aktakuza ndaj deputetëve të Vetëvendosjes për hedhje të lotsjellësit u ngrit më 16 dhjetor të vitit 2015.

You may also read!

Haki Abazi: Visari është burrë i mirë, por nuk e di ‘kulaqin’ që po ia marojnë Shpendi e Dardani

Analisti politik, Haki Abazi ka komentuar zhvillimet e fundit në Lëvizjen Vetëvendosje. Abazi në një shënim në Facebook ka

Read More...

Barcelona 4-0 Deportivo: Notat e lojtarëve, maksimale për Suarezin

Barcelona fitoi ndaj Deportivo de La Corunas me rezultat 4-0 në La Liga. Kjo ishte fitore shumë e rëndësishme

Read More...

Kush është 32-vjeçari që u ekzekutua në makinë. Dyshimet e policisë (Foto)

Një 32-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri paraditen e së dielës në qytetin e Shkodrës. Angjelin Shkambi u gjet

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu