Author: LajmiExpress

Zakonet e këqija të prindërve trashëgohen (në dëm të shëndetit)

Fëmijët tanë na shohin gjithmonë, madje edhe kur tymosim apo kur pimë, dhe ata do të na emulojnë për

Read More...

Rrahim Pacolli e dënon arrestimin e Kurtit, harron që Ministri i Brendshëm është i partisë së tij

E njëjta mund të thuhet edhe për LVV-në, e dënojnë arrestimin e deputetëve të tyre, kurse me AKR-në bëjnë

Read More...

Skandali 1 mln USD për lobim në SHBA, prokuroria e Tiranës nis verifikim ndaj Bashës

Skandali 1 mln USD per lobim ne SHBA, firmosur nga kryetari i PD Lulzim Basha, do te jete objekt

Read More...

Përdhunoi një vajzë shqiptare, lojtari i Milan dënohet me 9 vite burg

Ish-sulmuesi i Milan, Robson de Souza Santos, i njohur si Robinho, është dënuar nga gjykata e Milanos me plot

Read More...

Shkencëtarët konstatojnë që kjo bimë ndërpret gërhitjen!

Nuk ka asgjë më të tmerrshme sesa kur partneri ynë në gjumin më të thellë dhe më të ëmbël

Read More...

Nga macja e zezë tek pasqyra e thyer: 10 besëtytnitë që shqiptarët i besojnë ende

Besëtytnitë padyshim që janë pjesë e çdo populli, dhe për to ende dëgjohet të flitet edhe tek shqiptarët. Por,

Read More...

Të shtëna në Londër, evakuohet stacioni i metrosë

Një incident ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në stacionin e metrosë “Oxford Circus” të Londrës. Mediat raportojnë se stacioni është mbyllur përkohësisht, ndërsa

Read More...

E papritur: Vjen një vendim i ri për rinumërimin e votave në Prishtinë e Prizren!

Rinumërimi i votave të Prishtinës dhe Prizrenit nuk pritet të fillojë pa vendosur Gjykata Supreme për ankesat ndaj këtij

Read More...

Lajmi i fundit: Lirohet Fatmir Limaj dhe të tjerët, në rastin e MTPT-së

Trupi gjykues i Gjykatës Themelore në Prishtinë, në krye me gjyqtaren e EULEX- it, Maria Tuma, ka shpallur të

Read More...

KDI: Marrëveshjet me Serbinë të aprovohen fillimisht nga Kuvendi

Instituti Demokratik i Kosovës në bashkëpunim me Komisionin për Integrime Evropiane të Kuvendit të Republikës së Kosovës mbajti diskutimin

Read More...

Mobile Sliding Menu