Author: LajmiExpress

Horoskopi ditor, e hënë 24 korrik 2017

Dashi Merkuri do ndikoje mjaft pozitivisht gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Nëse jeni te martuar do

Read More...

Si ta shmangni helmimin nga ushqimi i shpejtë?

Së fundi, franshiza e ushqimit të shpejtë, Chipotle, u detyrua ta mbyllë një restorant në Virginia të SHBA-ve pas

Read More...

Ministri gjerman: Erdogani po rrezikon marrëdhëniet e vjetra Gjermani-Turqi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është duke i vënë në rrezik marrëdhëniet e vjetra shekullore të Turqisë me Gjermaninë, ka

Read More...

Schalke kërkon shërbimet e Valon Berishës

Valon Berisha është afër transferimit në kampionatin gjerman, Bundesliga. Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës ka pasur një vit jashtëzakonisht

Read More...

Çfarë ka ndodhur më 24 korrik?

Ngjarjet më të rëndësishme që kanë ndodhur më 24 korrik, ndër vite: 1487 – Qytetarët në Leeuwarden, Holandë, hidhen

Read More...

Thaçi: Shumë shpejt do e shpallë datën e seancës konstituive

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë se shumë shpejt do të shpallë datën për mbajtjen e seancës konstitutive për formimin

Read More...

Dhurata që u kthye në tragjedi, nëna ruse: Skafi skëterrë, pashë trupin e vajzës që…

Tatjana Roik kishte zgjedhur Ksamilin që t’ia bënte surprizë së bijës, për të festuar 15-vjetorin e saj por festa e

Read More...

Vuçiq: Kjo është arsyeja pse duhet vazhdohet dialogu me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se qytetarët serb po bëjnë thirrje për një dialog të brendshëm me

Read More...

Moti sot

Sot nxehtë, nesër pritet që temperaturat të pësojnë rënie Meteorologët, për sot parashohin mot me vranësira kalimtare, por të

Read More...

PAN-i dhe komunitetet pakicë i shkojnë në takim Thaçit

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj ka arritur në sallën ku pritet të fillojë takimi

Read More...

Mobile Sliding Menu