Category: Ekonomi

Hamza jep një lajm për rritjen e pagave dhe pensionet e veteranëve

Ministri i Financave, Bedri Hamza, ka folur për rishikimin e buxhetit, sigurimin e mjeteve për pagesën e Veteranëve të UÇK-së.

Read More...

Shqipëria, me drogat më të lira dhe me prevalencën më të lartë të përdoruesve në rajon

Ligji ekonomik i ofertës dhe kërkesës na dikton se kur në treg rritet oferta, çmimi për mallin (edhe pse

Read More...

Oferta të larta për apartamente në Tiranë, ç’ndodh me çmimin e qirave

Çdo vit, vërshimi i studentëve në fillim të shtatorit shoqërohej me rritje të çmimit të qirave në kryeqytet. Mund

Read More...

Triliona dollarë pasuri, këto janë 5 familjet më të pasura në botë

A e dini se kush janë 5 familjet më të pasura në botë? Në artikullin më poshtë gjeni 5 familjet më

Read More...

Hamza: Rishikimi i buxhetit javën tjetër

Kryeministri i Kosovës, Ramush, Haradinaj, në mbledhjen e Qeverisë, ka kërkuar nga ministri i Financave, Bedri Hamza, që ta

Read More...

Porti i Durrësit do kthehet pikë e përbashkët doganore për Kosovën e Shqipërinë

Kreu i diplomacisë shqiptare, Ditmir Bushati ka takuar homologun e tij nga Kosova, Behgjet Pacolli. Ka thënë se Kosova

Read More...

Ngërçi energjetik midis Kosovës dhe Serbisë, ndërhyjnë autoritetet gjermane

Pas ngërçit energjetik Kosovë-Serbi, ka ndërhyrë me negociata qeveria gjermane. Mësohet se ngërçi energjetik mban peng linjën 400 kV,

Read More...

Këto janë 5 fabrikat më të mëdha në botë, nga prodhimi i makinave deri te tregtimi i luleve

Ndërsa flasim për ekonominë dhe fabrikat më të mëdha në të gjithë botën, ato janë disa, dhe janë në

Read More...

Hapet edicioni i gjashtë i “Hardh Fest”-it

Është hapur edicioni i gjashtë mbledhjet i festës së vjeljes së rrushit në Rahovec “Hardh Fest”. “Hardh Fest” këtë

Read More...

Ja 6 pikat e planit të përbashkët të vendeve të Ballkanit për investimet e huaja

Gjashtë vendet e Ballkanit në kuadër të planit të përbashkët për integrimin rajonal kanë përfunduar draftin për bashkëpunim në

Read More...

Mobile Sliding Menu