Category: Jetë/Stil

Nga macja e zezë tek pasqyra e thyer: 10 besëtytnitë që shqiptarët i besojnë ende

Besëtytnitë padyshim që janë pjesë e çdo populli, dhe për to ende dëgjohet të flitet edhe tek shqiptarët. Por,

Read More...

Asteroidi që morri emrin e vajzës shqiptare: Kjo është Pranvera që i krenoi të gjithë

Lajmi se në Gjithësi një asteroid u emërua me emrin e vajzës shqiptare, Pranvera Hyseni, bëri të ndihen krenarë

Read More...

Horoskopi ditor, e Premtë 24 Nëntor 2017

Dashi Do jeni më romantikë gjatë kësaj dite në jetën tuaj ne çift dhe atmosfera qe do krijohet do

Read More...

Çfarë ka ndodhur më 24 nëntor, përgjatë historisë?

Ngjarjet më të rëndësishme që kanë ndodhur më 24 nëntor, ndër vite: 1859 – Charles Darwin publikon Mbi Origjinën

Read More...

Zbulohet misteri më i madh, shkenca: Ja pse njerëzit bien në dashuri

Rënia në dashuri është një nga misteret e mëdha të jetës, por tani shkencëtarët besojnë se kjo ndjenjë e

Read More...

Horoskopi ditor, e Enjte 23 Nëntor 2017

Dashi Nëse jeni ne çift mos merrni vendime impulsive gjate kësaj dite sepse shume shpejt do pendoheni. Nëse keni

Read More...

Çfarë ka ndodhur më 23 nëntor, përgjatë historisë?

Ngjarjet më të rëndësishme që kanë ndodhur më 23 nëntor, ndër vite: 534 pes – Sipas disa burimeve të

Read More...

Dokumentet e CIA-s: Jugosllavia deri në 1986 ishte në proces të prodhimit të armëve bërthamore

Jugosllavia mund të kishte një bombë bërthamore, vetëm se gjithçka varej nga vullneti politik i udhëheqjes së atëhershme për

Read More...

Bleona s’qenka e vetmja, një tjetër këngëtare shqiptare paska ngrirë vezët kur ishte vetëm 20 vjeç

Bleona Qereti ka ngrirë vezët, për t’i përdorur në një çast të caktuar kur do vendosë të bëhet mama

Read More...

Ky është aktori me origjinë shqiptare që po çmend vajzat në Amerikë (Foto)

Ai ka mbi 60 mijë ndjekës në Instagram Niko Pepaj është shqiptari tjetër që po korr sukses në tregun

Read More...

Mobile Sliding Menu