Category: Lajme

Rrahim Pacolli e dënon arrestimin e Kurtit, harron që Ministri i Brendshëm është i partisë së tij

E njëjta mund të thuhet edhe për LVV-në, e dënojnë arrestimin e deputetëve të tyre, kurse me AKR-në bëjnë

Read More...

Skandali 1 mln USD për lobim në SHBA, prokuroria e Tiranës nis verifikim ndaj Bashës

Skandali 1 mln USD per lobim ne SHBA, firmosur nga kryetari i PD Lulzim Basha, do te jete objekt

Read More...

Të shtëna në Londër, evakuohet stacioni i metrosë

Një incident ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në stacionin e metrosë “Oxford Circus” të Londrës. Mediat raportojnë se stacioni është mbyllur përkohësisht, ndërsa

Read More...

E papritur: Vjen një vendim i ri për rinumërimin e votave në Prishtinë e Prizren!

Rinumërimi i votave të Prishtinës dhe Prizrenit nuk pritet të fillojë pa vendosur Gjykata Supreme për ankesat ndaj këtij

Read More...

Lajmi i fundit: Lirohet Fatmir Limaj dhe të tjerët, në rastin e MTPT-së

Trupi gjykues i Gjykatës Themelore në Prishtinë, në krye me gjyqtaren e EULEX- it, Maria Tuma, ka shpallur të

Read More...

KDI: Marrëveshjet me Serbinë të aprovohen fillimisht nga Kuvendi

Instituti Demokratik i Kosovës në bashkëpunim me Komisionin për Integrime Evropiane të Kuvendit të Republikës së Kosovës mbajti diskutimin

Read More...

Sulm me bombë në një xhami në Egjipt, të paktën 184 të vrarë e mbi 125 të plagosur

Një sulm me bombë dhe armë ka ndodhur në një xhami në provincën Sinai në veri të Egjiptit, duke

Read More...

Daçiq ironizon me Pacollin: Pse nuk e anëtarësove Kosovën në UNESCO e Interpol

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq ka thënë sot se ministri kosovar i Punëve të Jashtme, Behgjet

Read More...

Kurtit, Kadaj-Bujupit dhe Haxhiut u caktohet masa e paraburgimit prej 30 ditësh

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Albulena Haxhiu dhe Donika Kadaj-Bujupi, të cilët u arrestuan sot derisa po hynin

Read More...

Limaj i pafajshëm për krim të organizuar dhe keqpërdorim të detyrës zyrtare

Fatmir Limaj  dhe të akuzuarit e tjerë u shpallën të pafajshëm në pikën e parë dhe të dytë të

Read More...

Mobile Sliding Menu