Category: Shendeti

Këto simptoma ju tregojnë që diçka po ndodh në organizmin tuaj

Pa marrë parasysh që sëmundjet malinje shfaqen në mënyrë të qetë dhe të fshehtë, ekzistojnë simptomat të cilat mund

Read More...

Hani këtë për darkë, 3 ditë rresht! Do të habiteni nga ajo që do dalë nga trupi juaj!

Gjithmonë keni pasur dëshirë të rinovoni trupin tuaj por nuk e keni ditur se si! Këtu do ju tregomë

Read More...

Njihuni me 10 sëmundjet më të “dhimbshme” të njeriut

Guri në veshka dhe dhimbje koke, por jo vetëm. Këtu është lista e gjendjeve më të këqija mjekësore të

Read More...

Kombinimi me mjaltë dhe hudhër bën mrekulli për shëndetin

Ka një arsye pse gjyshet gjithmonë ju sugjerojnë të hani pak hudhër. Hudhra mund të bëjë mrekulli në shëndetin

Read More...

Frutat e vjeshtës, pse duhet të hani shegë, dardhë, hurmë, mollë dhe kivi

Këta fruta cilësohen si më të shëndetshmit, me vlera të larta ushqyese, ndihmojnë organizmin në eliminimin e shumë toksinave,

Read More...

Një sallatë e djathit me feta që lufton inflamacionin, detoksifikon dhe lufton aneminë

Kjo sallatë ka kombinimin perfekt të të gjithë përbërësve më të shëndetshëm në një tas. Me bilancin perfekt të

Read More...

A po ju shëndosh sallata dhe a është gjithmonë e shëndetshme?

Shumë prej nesh fiksohen me sallatat me idenë të mos konsumojnë shumë kalori dhe të kontrollojnë peshën, por duhet

Read More...

Ja disa mënyra se si ta përdorni vajin e ullirit për gjëra që askush nuk j’ua ka thënë

Keni një shishe të vjetër me vaj ulliri në shtëpi? Mos e hidhni! Ka shumë mënyra për të cilën

Read More...

Avokado, fruti ekzotik me plot përfitime shëndetësore

Të njohura si frute ekzotike avokadot kanë një mori përfitimesh shëndetësore. Avokadot kanë më shumë fibra se çdo frut

Read More...

Boronica është fruti më i shëndetshëm në botë, ja arsyet

Në Shqipëri boronicat rriten të egra gjerësisht në trevat veriore të vendit. Boronicat e Tropojës, Kukësit dhe Pukës janë

Read More...

Mobile Sliding Menu