Category: Tech

Lamtumirë selfie, me telefonin e ri Nokia 8 është koha për “bothie”

Ishte një rikthim i bukur, me mjaft stil, ai i Nokia 3310, por edhe në fushën e smartphone-ve, shtëpia

Read More...

Turizmi hapsinor dhe trena nëndetës, shpikjet që do të ndryshojnë jetën tonë (Foto)

Linjat mes të vërtetës dhe fiction-it shkencorë janë të vendosur të turbullojnë mendjen tonë, ku parashikohen shpikje të jashtëzakonshme.

Read More...

Superarma kërcënuese e Sadam Husseinit që endej nëpër Europë

Projekti Babilon do të ishte emri i kodifikuar Irakien I projektit për ndërtimin e super armës, projekt i ndërrmarrë ky

Read More...

Tani mund ta instaloni iOS 11 në iPhone apo iPad-in tuaj

Kompania Apple sapo ka lëshuar zyrtarisht sistemin operues iOS 11 për iPhone dhe iPad. Versioni më i ri i sistemit operativ

Read More...

Turqia projekton dronin e ri kombëtar me peshëngritje 4,5 tonë

Në kuadër të sofistikimit të industrisë së mbrojtjes dhe reduktimit të vartësisë nga furnizuesit e huaj, Turqia po zhvillon

Read More...

Del risia e Instagramit, video direkte me miqtë

Instagram vjen me risi. Bëhet fjalë për videot direkte të cilat mund të bëhen bashkë me pjesëmarrjen e miqve.

Read More...

Senzacionale : Zbulohet aplikacioni që identifikon kancerin

Disa mjekë dhe programues në Uashingtonit në Shtetet e Bashkuara kanë zbuluar njëaplikacion i cili është i aftë të dallojë shenjat e

Read More...

Tashmë krijohet iPhone X i ri nga ari me vlerë afër 60 mijë euro (Foto)

Kur Apple zbuloi në përvjetorin e dhjetë të tij, iPhone X gjatë kësaj jave, njerëzit ishin shokuar me çmimin

Read More...

Mini-tanket që do të përdoren në luftërat e së ardhmes (Video/Foto)

Kompania britanike e mbrojtjes “BAE Systems” ka publikuar imazhe të mini-tankeve që mund të revolucionarizojnë luftën në të ardhmen.

Read More...

Këto janë çmimet e iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus (Foto)

Apple ka prezantuar tre smartfonët më të rinj të “arsenalit” të saj: iPhone X, iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus.

Read More...

Mobile Sliding Menu